Sufiforum.com

2009'da başlayan SUFİFORUM'da İslam; İslam Tasavvuf Geleneği ile ilgili her türlü güncel ya da 'eskimez' konular yer almaktadır. İçerik yenilemeleri tasavvuf.name sitesinden sürdürülmektedir. ALLAH YÂR OLSUN.

Giriş |  Kayıt

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Kendimle Dertleştiğimde
MesajGönderilme zamanı: 31.10.11, 23:11 #mesajın linki (?)
Moderator
Kullanıcı avatarı

Kendimle Dertleştiğimde

Göğsüm çatlayacak gibi… Günün yorgunluğu, kendimizle olan meşguliyetimizin azlığı, ani değişen mevsim ve soğuklar kim bilir daha ne çok sebepler üretebilirim sıkıntıma. Bu haldeyken yazmakta nasıl olacak bilmiyorum. En azından benim gibilere doğal olsun diye içimden geldiği gibi ve çözüme doğal yollardan gideyim dedim. Duvarda bağlama asılı çalsam mı diyorum. Birkaç efkârlı türkü ve hatta uzun havalarla ağlarım deşarj olurum diye düşünüyorum şimdi. Ama herkes bağlama çalmayı bilmez ki, ama dinleyebilir. Müzik sevmezlerse ne yapacaklar, belki, tıka basa yiyecekler. Çatlar derecesine gelirlerse de uyuyamazlar o zaman. En iyisi karanlık bir oda ve gözler sokakta olsun. Bu vakitler sokaklar boş olur ama en azından ışıkların akisleri giden arabalara çarpan gölgeler rüzgârla sallanan ağaçlar… Gözü kapatmaktansa seyretmek fena olmaz hani. Telefonu elimize alıp birkaç yeri arasak, bu da pek iyi fikir değil. Başım çok ağrıyor. Akşama kadar konuşmaktan bıktım. Ona buna dert anlatmak, bir de bu saatte daha zor geliyor. En iyisi telefonu da kullanmayayım. Sevdiğim dediklerim de benim gibidir şimdi, bir laf söylerim ya da söylerler üzülürüz karşılıklı. Peki, ne yapmalı ki…

Yorgunum. Evde okuyan çocuğum var. Derslerini kendi başına yapmıyor. Bu kadar sıkıntı içinde onunla çalışmak zorundayım. Başım daha da ağrıyor. En iyisi bir ağrı kesici alayım. Karanlık bir odada sessizliğe karışayım. Geçmişimin güzel günlerini düşüneyim. Geçmişle dertleşeyim.

Sabanı gördüm tarla sürerken
Gaz lambası yaktım okurken
Kağnı sürdüm samanla şapka örerken
Tozu kokladım koşarken
Pınara eğildim susarken
Çayda çamaşır yıkadım çocuklar çimerken
Kız kaçırırdı amcalar
Elden eksik olmazdı tabancalar
Bostanlarda kavun karpuz kargalar
Yelinde uçururduk uçurtmalar
Süzülürdü ekinler içinde yılanlar
Şimdiki şehir dedikleri bu göğüs ağrılarına fırsat vermezdi
Her yanımız mücadele
Yapmazdık muhakeme
Ne suç vardı ne de suçlu mahkeme
Yalanlar bile komedi
Fıkraları hala ölmedi
Dilimde mırıldanıyorum o günleri…

Sanal dedikleri bu olsa gerek. İnternet geldi geleli bu sanalımız bile çalındı. Uzanıp da böyle hayaller edemiyoruz ki… Varsa yoksa diziler, yoktan var edilen kavgalar, bağıran bağırana! Çözüm bulana helal olsun. Günü kurtarıyoruz işte. Yarın ne yapacağız yine bilmiyorum. Çalışmadan olmuyor. Üstelik çok para kazanmadan da! Şimdiki hayaller çok kazanma üzerine. Kazandıkça çok harcayacağız. Harcadıkça daha fazla isteyeceğiz. Daha fazla kendimizden uzaklaşacağız. Daha fazla doyumsuz ve sıkıntılara gebe kalacak yaşamımız.

Bu yaşantı beni sevmiyor. Fakat nasıl alışkanlıklarımdan vazgeçebilirim ki…

Saffet Kuramaz

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

Mesaj Başlığı: Re: Kendimle Dertleştiğimde
MesajGönderilme zamanı: 16.09.12, 21:39 #mesajın linki (?)
Moderator
Kullanıcı avatarı

insan kendiyle bile dertleşemez oldu
kelepçeledi kendini yaşarken soldu...

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz