Sufiforum.com

2009'da başlayan SUFİFORUM'da İslam; İslam Tasavvuf Geleneği ile ilgili her türlü güncel ya da 'eskimez' konular yer almaktadır. İçerik yenilemeleri tasavvuf.name sitesinden sürdürülmektedir. ALLAH YÂR OLSUN.

Giriş |  Kayıt

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Mecnunum Sana Ya Rab
MesajGönderilme zamanı: 07.02.14, 09:42 #mesajın linki (?)
Moderator
Kullanıcı avatarı

Mecnunum Sana Ya Rab

Sen başka bir yerdesin, hissediyorum... Gel desem gelmiyorsun, Ya Sabır diyorum ve bense çıkacağım ve gideceğim başka bir prangalı mahkûmiyete seni hissederken, yapayalnız... Kalbim seninle, gözlerim seninle, ayaklarım seninle... Olacak. Ne dokunacağım dünya zannettiğim tenine, nede bilgisiz ve cahilane düşüncelerim sensiz huzur bulacak. Eğer her anımda hisseder ve düşünürsem, kalırım seninle kalbimin içinde, insan gözünde ölmüş gibi! İhramı giymiş, tavaf ederken mermerine dokunduğum o sıcaklık, düşüncesiz kayboluşum ve teslimiyetimdir ey sevgili, kul olmuşum tarifini bilmez aşçıların enfes yemeğinden tadarken Bir’de! Ben değişiyorum, pürüzsüz ekseninde ekvatoruna yakınken, yanıyorum!

Hava iyice karardı burada, gün ışıklarını yitirdi... Karardıkça, karanlığın gizemi ve esrar perdesinin sihri hâkim oldu gözlerime... Bakıyorum o karanlığa, güneşe hamile kalmış ya, azıcık ışığını veriyor, hiç unutmayayım yerimi, haddini bil dercesine önümde. Işık azda olsa, hayallerimde ki görüntün gibi seni hissediyor ve yürüyorum, hep istediğim ve paylaşacağım bir baharda, belki keşfedilmemiş adaların sahillerinde...

Seni hayal etmek, sana kavuşmak için bir plan yapmak... Sana aralanan bir boşluk bulur muyum diye çabalamak ne güzel. Tıpkı filmin koptuğu 17li yaşlardaki gibi... Hiç düşünmeden doyumsuz aşka sarılmak, özlemek, şarkı dinlerken, hayallerim gerçek gibi karşımızda duruyor gibi hissetmek... Evet, ben çok şeyleri özlemişim. Seni bulup, sonra koptuğum o safi anlarımdan, çile yıllarından, canımı yakan! Varsın yaşım 17 olsun... Bu yaşta çılgın, uçmuş desinler... Desinler, o heyecanı yeniden duyayım da, yılların acı veren sarhoşluğundan, ayrılığından kurtulayım da... Ey ilahi sevgilim, affet beni!

Seninle olmak güzel... Mutluyum. Seninle kalmak istiyorum ve seni yazıyorum her an. Bu hisleri kaybolmuşçasına hissediyorum. Ben yaşıyorum seninle maddenin bittiği mananın başladığı bu yeni âlemde, dervişim mecnun gibi... Yanında olsaydım bebeği sever gibi ilahi kundağında ve gözüne bakakalsaydım, uzansaydım, izzet ve ikramınla yoluna başımı koyarak, kendimden geçmişçesine uyusaydım... Allah dostlarının muhabbeti böyledir değil mi? bunlar çok hayal değil, içimizdeki neyse dışımızdaki de o... biz kendimizle barışığız ve paylaşabiliyoruz. Kaybettiğim dünya değil, kazandığım saadet… Allah sunmuş meyvelerini, yedikçe benzetmiş dirilerine!

Nerede gezersem o görüntüde ben varım israf etme benleri setreden derviş, senden beni al, böylece sanki yanındaymışım gibi hissedeyim olur mu, ruh üfler, ten ölür, mekân bir olur bize… Ayaklarım değmez yere, dokunma hissini kaybederim... Kalbim, bilgisayarın sanalının başka versiyonu olur, her yer seninle dolar, bende o dolu dünyayı, sadece onu görür gibi, senden yansıyan perdelerinde...

Sokaklar ıssız olabilir, çöllerde ıssızmış gibi var sayılır. Hatta gezegenler, Mars, Venüs, Jüpiter de! Allah hiç sevgisini görmediği, içinde kulu olmadığı bir yeri yaratır mı? O çöllerde her kum tanesi, sevgilisinden esen yelinden sarhoş olur fırtınalarında! O görüntü bizim bilmediğimiz başka bir âlem, içinde başka canlılar sevişirler! O sevgiyi görmeye bakmayı bilemeyen dayanamaz. Eğer bakmayı bilmiyorsak, o gezegenlerde de kimseyi göremeyiz, tıpkı çöl fırtınalarındaki manzara gibi… Göz dediğin sabit bir frekans, görmesi gerekeni görecek yeteneğe sahip sadece! O göz bunu bilir ve Aşkına teslim olursa, sevgiliyi kalbine ilham ederse, o göz sevgilinin gözü olur, neleri görmez ki… Neleri fethetmez ki… Ben böyle sevgiliye âşık oldum.

O olmazsa, aldığım nefeste dahi, ben olmam, yaşamam, değersiz kalır ve yalnızımdır, yapayalnız! Çöldeki kum tanesi, gezegenler bana düşman, avare dolaşırım acılar içinde!

Affet ya Rab, aşkından beni mahrum etme!

Saffet Kuramaz

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz